E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.
Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.
Oživení trávníku letničkami
Oživení trávníku letničkami - může být hozená rukavice pro diskuzi. Pro někoho může být letničkový záhon barevným zpestřením trávníku, dalšímu se může jevit jako neužitečné zaplevelení.
Oživení trávníku letničkami
Oživení trávníku letničkovým záhonem může být hozená rukavice pro diskuzi. Pro někoho může být letničkový záhon barevným zpestřením trávníku, dalšímu se může jevit jako neužitečné zaplevelení. Pokud si nejste jistí, jak se vám bude líbit takovéto obohacení trávníku, vyzkoušejte výsev jednoletými letničkami, které po sobě nezanechají skoro žádnou stopu a na druhý rok si můžete zpátky vychutnávat parkovou úpravu svého trávníku.
Zahrada je spojka člověka s přírodou. Na své zahradě vidíte první známky jara, kdy se příroda probouzí ze zimního spánku. Stává se, že kolem nově postavených domků vznikají obyčejné travní plochy, mnohdy bez nápadu. Zahrada zasluhuje větší pozornost, právě pro ten kontakt s přírodou, než aby byla jen bezúdržbovým doplňkem domu.
Poradíme vám nyní, jak jednoduše oživíte zahradu květinami. Zkuste vysít neúnavné, dlouho kvetoucí letničky. Se kterými nebudete mít příliš práce ani výdajů a jejich pravá hodnota vás bude inspirovat barvami a energií. Díky těmto letničkám vám bude na zahradě od jara do podzimu stéle něco kvést. Kolem cest, zahradního posezení, terasy, parkovacího stání, či pod oknem. Pokud máte malou zahrádku a rádi byste relaxovali, vytvořte si zakoutí s lehátkem, či houpačkou a květinami.
Opečováváte krásný domek či chalupu, nebo jste si postavili nový? Pohrajte si i na zahradě s barvami a nechte vyniknout svému vkusu a estetickému cítění. Inspirujte se v přírodě, která je barevná a v každém ročním období umí vykouzlit něco zajímavého. Červené odstíny vás nabijí energií, růžové a bílé působí čiště. Modrá a černá je barva vyšlechtěných drůhů. Žlutá a bílá je symbolem jara. Složení barev je čistě na vás. V nabídce je nepřeberné množství druhů různých odstínu.
Duben je ideální k výsevu okrasných letniček. Letničky vyséváme přímo na místo určení. Před výsevem letniček posekáme trávník. V dubnu začíná sezóna pro sekání trávníku. Nejprve tedy trávník řádne posekáme, co nejníže u půdy a řádně provzdušíme. Dosejeme holá místa po zimě.
Pokud máte malou zahrádku nebojte se vysadit okrasné květiny i užitečnou zeleninu, či drobné stromy a keře k sobě. Je dnes normální mít bylinkovou zahrádku, květiny určené k řezu, keříková rajčata a okrasnou broskvoň na jednom místě a mít z toho užitek i potěšení.
Historická směs letniček - nejen vyhlášená zámecká zahrada může lahodit oku, inspirujte se a vytvořte si vlastní kombinaci rostlin do své zahrady či na chalupu. Pro tuto kombinaci vám dobře poslouží směsice různobarevných macešek, které vysejete do záhonu, který je třeba si předem pořádně promyslet, či přímo namalovat. Vyberte si obrazec, kruh, hvězdu, květ, nebo třeba symboly z karet, které si osejete kombinací kvetoucích letniček a letniček se zelenými listy. Takovýto záhon bude vždy působit kultivovaně, ba přímo sofistikovaně a dá vědět o svém zahradním tvořiteli. Pokud nejste přímo povaha na tyto barevné obrazce a přece byste chtěli zkusit nádech zámeckého parku u vás doma. Můžete si pohrát s dřevinami a květinami v purpurových, zlatých a bronzových tónech. Tyto barvy se u rostlin nejčastěji objevují na podzim. Máte-li místo na stromy, vysaďte jabloň se zlatými listy, javor červený, jak již název napovídá, s červeně zbarvenými listy a javor dlanitolistý, se žlutými listy. Z rostlin purpurově vykvete rozchodník. Zámeckou zelenou vám zajistí cypříšek. Jak vysadit a uspořádat tenhle nesourodý záhon? Stromky si v kontejnerech si postavte 5-6 m od sebe. Pro jabloň a javor vyhlubte jámu, která bude 2x tak širší a hlubší než je kořenový bal. Zeminu promíchejte s hnojivem (hnojivo pro okrasné dřeviny)a část této směsi dejte na dno jam pro okrasné dřeviny. Po půdy na záhonu můžete také zapravit hnojivo pro cypříška. Cypříška na záhon vysejte do popředí okrasných dřevin, blíže k domu, nebo kolem cestičky. Z letniček skvěle zapadne do toho záhonu rudě kvetoucí netýkavka a astry. Také úžasná krásenka a kleome.
Taneční barevné kontrasty - na záhonu vytvoří květiny v barvě bílé, červené a fialové. Vysejte si na záhon mák východní, stračku, kosatec, pivoňku a kopretiny, ať již klasické nebo šarlatové. Tyto atraktivní trvalky kvetoucí na počátku léta vytvoří intenzivní barevnou záplavu. Kopretiny jsou vhodné i k řezu, můžete si tak část zahonu donést domů.
Stračka (lat. Delphinitium) je nápadná, 120-200 cm vysoká rostlina. Má nápadné květenství v barvě fialové, bílé, modré a růžové. Kvete od června do července a po sestřižení kvete opakovaně od září do října. Stračce se daří na slunných stanovištích. Půda je vhodnější hlubší, předem prorytá a prokypřená, dostatečně výživná. Stračce nevyhovuje větrné stanoviště, z důvodu vyšší výšky. Pokud pro rostlinu vytvoříte oporu, bude stabilnější. Tato rostlina je jedovatá.
- Smeš letniček na slunný záhon - energie a barvy slunného záhonu vás budou těšit celé léto. Kombinací letniček a trvalek vytvořte pro oko atraktivní záhon. Sunný záhon vás může potěšit i na jaře, když do středu záhonu vysadíte cibulky narcisů a tulipánů. Listy cibulovin, které se po odkvětu zatahují překryjí později vyseté letničky. Slunný záhon najde umístění na té straně zahrady, kde často bývá terasa. Kolem terasy můžete vytvořit pás kvetoucího záhonu.
- Směs letniček na stinný záhon - na stinný záhon zvolte pastelové odstíny kvetoucích rostlin a rostliny s ozdobnými listy. Vhodné jsou pomněnky, měsíčnice a hyacinty. Tyto rostliny vyžadují vlhkou, humusovitou půdu a stinné stanoviště, které může být i pod korunami stromů.
Měsíčnice roční (lat. Lunaria annua) - má fialové nevonné drobné květy a okrouhlé dekorativní plody. Čatěji se pěstuje právě pro tyto šešulky než květy. Po usušení jsou tyto dekorativní plody vhodné do suchých vazeb. Rostlina pochází z jihu Evropy, kde roste na okrajích lesů. Je to jedno až dvouletá bylina dorůstající do výšky 30-100 cm. Kvete od dubna do června.
Směs letniček v e-shopu
Směs trvalek v e-shopu
Autor: Hana Michalíková, www.rostliny-semena.cz
Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.
Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...
Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..
Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..